PKS Cargo
strzałka

Aktualności

mouse Zjedź w dół do kolejnych sekcji strony, lub kliknij w ikonę powyżej.
ZDALNA ODPRAWA CELNA
17 lutego 2023

Zdalna odprawa celna

Coraz więcej przedsiębiorców importujących czy eksportujących towary korzysta ze zdalnych odpraw celnych. Przeczytaj więcej na ten temat w nowym wpisie.

 

Czytaj
29 grudnia 2022

Kalendarz 2023 z zakazem poruszania ciężarówek

Przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wydrukowania kalendarz 2023 uwzględniający zakazy poruszania dla samochodów ciężarowych o masie dopuszczalnej powyżej 12 ton. Dodatkowo w naszych agencjach celnych dostępne są mini kalendarze w formie papierowej.
 
Czytaj
Konkurs Mikołajkowy
22 listopada 2022

Mikołaj w PKS CARGO 2022

To już kolejny rok naszej wspólnej zabawy z najmłodszymi członkami rodziny PKS International Cargo S.A. Również tym razem przygotowaliśmy dla nich upominki oraz konkurs, w którym mogą wygrać ciekawe nagrody.
 
Czytaj
27 września 2022

Kontrola sanitarno-epidemiologiczna

Importerzy sprowadzający żywność lub materiały czy wyroby przeznaczone do kontaktu z żywnością z krajów trzecich, zobowiązani są do zgłoszenia towaru do kontroli granicznej.

 

Czytaj
31 sierpnia 2022

ODPRAWY NA PRZEJŚCIACH GRANICZNYCH UKRAINA

Od 1 września do 30 listopada 2022 roku samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony będą odprawiane wyłącznie na wyznaczonych drogowych przejściach granicznych takich jak:

  • Zosin – Ustiług
  • Dołhobyczów – Uhrynów
  • Budomierz – Hruszew
  • Krościenko – Smolnica
 
 

 

Czytaj
24 sierpnia 2022

Kontrola IJHARS

Towary wprowadzane na terytorium UE z wyłączeniem Państw członkowskich EFTA wyszczególnione w wykazie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi muszą zostać poddane kontroli Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
– czym jest kontrola IJHARS?
– jaki towar podlega pod kontrolę?
– jak przebiega kontrola?
– ile wynoszą opłaty za kontrolę IJHARS?
– jakie są możliwe sankcje?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie tutaj!
 
 

 

Czytaj
14 czerwca 2022

POMOCNE KROKI

To już dzisiaj startują zapisy do konkursu „Pomocne kroki – zaloguj się do ruchu!”
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy pobrać aplikację Activy i dołączyć do wydarzenia „Pomocne kroki – zaloguj się do ruchu”. Do wygrania są bony o wartości 300 zł do sklepu sportowego w 4 rywalizacjach: Gepard – szybkość, Wielbłąd – wytrwałość, Lemur – twórczość, Sowa – mądrość.
Jest też ten jeden wyjątkowy cel, który przyczyni się do pomocy potrzebującym dzieciom. To pierwsza edycja naszego wydarzenia i w tym roku nasze kroki będą nieść pomoc dla dzieci, które są pod opieką Instytutu Matki i Dziecka
Udział w rywalizacji sportowej mogą wziąć pracownicy i zleceniobiorcy PKS International Cargo S.A. oraz Cargo Logistics p. z o.o.

 

Czytaj
11 maja 2022

EKSPORT W POLSCE

EKSPORT TOWARÓW DO KRAJÓW TRZECICH

Czy wiesz, że zdalną odprawę eksportową towarów wykonasz w dowolnej agencji celnej na terenie całego kraju?

Wystarczy wybrać godną zaufania agencję celną oraz urząd celny w dogodnej dla ciebie lokalizacji. (Pamiętaj, że odprawić towar można tylko w godzinach pracy urzędu, samochód z towarem musi fizycznie znajdować się w UC.)

 

Czytaj
7 marca 2022

POMOC HUMANITARNA

POMOC HUMANITARNA – ODPRAWA CELNA
Towary objęte transportem w ramach pomocy humanitarnej nie są zwolnione z odprawy celnej przed polskim urzędem skarbowym. Jest to formalność, którą muszą dopełnić organizacje pożytku publicznego jak i instytucje rządowe.
Więcej na ten temat w naszym wpisie.
Czytaj
4 stycznia 2022

BREXIT

1.01.2021 to dzień kiedy w wyniku Brexitu Wielka Brytania opuści Unię Europejską i dla przedsiębiorców eksportujących z Polski stanie się krajem trzecim. To oznacza, że wymagane będzie stosowanie procedur celnych takich samych jak przy eksporcie do takich krajów jak Ukraina, USA Szwajcaria czy Norwegia.

Jeśli eksportujesz lub w niedalekiej przyszłości zamierzasz współpracować z Wielką Brytanią lub innymi krajami trzecimi, sprawdź jakich formalności musisz dopełnić związanych z wywozem towarów.

Czytaj