PKS Cargo
B2B
strzałka

Aktualności

mouse Zjedź w dół do kolejnych sekcji strony, lub kliknij w ikonę powyżej.
skład-celny
25 kwietnia 2024

SKŁAD CELNY I JEGO FUNKCJE

Optymalne wykorzystanie procedury składowania celnego może znacząco ułatwić prowadzenie działalności handlowej. Poznaj korzyści i funkcje składu celnego, które mogą zrewolucjonizować Twój biznes międzynarodowy!

Czytaj
cbam-niezbednik-przedsiebiorcy
16 kwietnia 2024

CBAM – niezbędnik przedsiębiorcy

W odpowiedzi na zapytania naszych klientów przygotowaliśmy zestaw pytań i odpowiedzi dotyczących CBAM oraz wykaz produktów objętych obowiązkiem raportowania (załącznik nr 1 do Rozporządzenia PE 2023/956 z dnia 10 maja 2023 r.).

Czytaj
cbam-najwazniejsze-informacje

CBAM – najważniejsze informacje

Poznaj mechanizm CBAM, który ma na celu zrównanie kosztów emisji dwutlenku węgla dla towarów importowanych spoza UE z kosztami emisji wewnątrz UE. Dowiedz się, jak działa CBAM, kto jest objęty jego obowiązkami, oraz jakie są podstawy prawne jego funkcjonowania.

Czytaj
isztar
4 kwietnia 2024

Czym jest ISZTAR i do czego służy

Dowiedz się, jak działa ISZTAR i dlaczego jest niezbędnym narzędziem dla importerów. Sprawdź stawki celne i manipuluj danymi w prosty sposób.

Czytaj
system-taric-agencja-celna

Czym jest system TARIC?

Dowiedz się, czym jest system TARIC i dlaczego jest kluczowy dla importerów i eksporterów. Zintegrowane taryfy celne Unii Europejskiej.

Czytaj
słownik-transportu-i-logistyki
12 marca 2024

SŁOWNIK TRANSPORTU I LOGISTYKI

Odkryj nasz słownik pojęć z obszaru transportu i logistyki, dzięki któremu poznasz kluczowe pojęcia związane z branżą TSL!

Czytaj
SPEDYCJA-WSZYSTKO-CO-MUSISZ-WIEDZIEC
7 marca 2024

SPEDYCJA: wszystko, co musisz wiedzieć

W naszym artykule dowiesz się wszystkiego o spedycji. Omówiliśmy zakres działalności firm spedycyjnych, definicję spedycji i spedytora po dokumenty spedycyjne. Zapraszamy do lektury.

Czytaj
numer-eori
28 lutego 2024

Numer EORI – wszystko, co musisz wiedzieć

Wszystkie informacje o numerze EORI w jednym miejscu. Dowiedz się, jak go uzyskać, komu jest potrzebny i jak pomaga w wymianie towarów.

Czytaj
tranzyt-towarow-t1-t2
26 lutego 2024

Tranzyt towarów

Artykuł omawia procesy tranzytu T1 i T2. Poznaj różnice i korzyści procedur ułatwiających przepływ towarów przez granice.

Czytaj
korzyści agencja celna
20 lutego 2024

Korzyści wynikające ze współpracy z agencją celną

Poznaj wszystkie korzyści, które daje profesjonalna agencja celna. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać ekspertów w imporcie i exporcie!

Czytaj