PKS Cargo
strzałka

Aktualności

mouse Zjedź w dół do kolejnych sekcji strony, lub kliknij w ikonę powyżej.
31 sierpnia 2022

ODPRAWY NA PRZEJŚCIACH GRANICZNYCH UKRAINA

Od 1 września do 30 listopada 2022 roku samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony będą odprawiane wyłącznie na wyznaczonych drogowych przejściach granicznych takich jak:

  • Zosin – Ustiług
  • Dołhobyczów – Uhrynów
  • Budomierz – Hruszew
  • Krościenko – Smolnica
 
 

 

Czytaj
24 sierpnia 2022

Kontrola IJHARS

Towary wprowadzane na terytorium UE z wyłączeniem Państw członkowskich EFTA wyszczególnione w wykazie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi muszą zostać poddane kontroli Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
– czym jest kontrola IJHARS?
– jaki towar podlega pod kontrolę?
– jak przebiega kontrola?
– ile wynoszą opłaty za kontrolę IJHARS?
– jakie są możliwe sankcje?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie tutaj!
 
 

 

Czytaj
14 czerwca 2022

POMOCNE KROKI

To już dzisiaj startują zapisy do konkursu „Pomocne kroki – zaloguj się do ruchu!”
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy pobrać aplikację Activy i dołączyć do wydarzenia „Pomocne kroki – zaloguj się do ruchu”. Do wygrania są bony o wartości 300 zł do sklepu sportowego w 4 rywalizacjach: Gepard – szybkość, Wielbłąd – wytrwałość, Lemur – twórczość, Sowa – mądrość.
Jest też ten jeden wyjątkowy cel, który przyczyni się do pomocy potrzebującym dzieciom. To pierwsza edycja naszego wydarzenia i w tym roku nasze kroki będą nieść pomoc dla dzieci, które są pod opieką Instytutu Matki i Dziecka
Udział w rywalizacji sportowej mogą wziąć pracownicy i zleceniobiorcy PKS International Cargo S.A. oraz Cargo Logistics p. z o.o.

 

Czytaj
11 maja 2022

EKSPORT W POLSCE

EKSPORT TOWARÓW DO KRAJÓW TRZECICH

Czy wiesz, że odprawę eksportową towarów wykonasz w dowolnej agencji celnej na terenie całego kraju?

Wystarczy wybrać godną zaufania agencję celną oraz urząd celny w dogodnej dla ciebie lokalizacji. (Pamiętaj, że odprawić towar można tylko w godzinach pracy urzędu, samochód z towarem musi fizycznie znajdować się w UC.)

 

Czytaj
7 marca 2022

POMOC HUMANITARNA

POMOC HUMANITARNA – ODPRAWA CELNA
Towary objęte transportem w ramach pomocy humanitarnej nie są zwolnione z odprawy celnej przed polskim urzędem skarbowym. Jest to formalność, którą muszą dopełnić organizacje pożytku publicznego jak i instytucje rządowe.
Więcej na ten temat w naszym wpisie.
Czytaj
4 stycznia 2022

BREXIT

1.01.2021 to dzień kiedy w wyniku Brexitu Wielka Brytania opuści Unię Europejską i dla przedsiębiorców eksportujących z Polski stanie się krajem trzecim. To oznacza, że wymagane będzie stosowanie procedur celnych takich samych jak przy eksporcie do takich krajów jak Ukraina, USA Szwajcaria czy Norwegia.

Jeśli eksportujesz lub w niedalekiej przyszłości zamierzasz współpracować z Wielką Brytanią lub innymi krajami trzecimi, sprawdź jakich formalności musisz dopełnić związanych z wywozem towarów.

Czytaj
6 grudnia 2021

Mikołaj w PKS CARGO

Dzisiaj obchodzimy Mikołajki z tej okazji dzieci naszych pracowników otrzymały od firmy PKS International CARGO S.A. małe upominki. To już pewna tradycja, że w tym okresie organizujemy konkurs Mikołajkowy dla najmłodszych. Jest to inicjatywa, która mimo kilometrów dzielących nasze oddziały i agencje celne łączy wszystkich pracowników i ich dzieci.
Do wygrania są cenne nagrody oraz upominki za udział.
Czytaj
10 listopada 2021

Zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy!

W związku z nagłym zawieszeniem ruchu granicznego w Kuźnicy, chcemy zaproponować Wam alternatywne przejścia graniczne i miejscowości, gdzie dokonać możecie odprawy celnej przez nasze agencje celne PKS International CARGO S.A.

 
Czytaj