PKS Cargo
B2B
strzałka

Aktualności

mouse Zjedź w dół do kolejnych sekcji strony, lub kliknij w ikonę powyżej.
16 listopada 2023

Mikołaj w PKS CARGO 2023

W tym roku nasz konkurs organizujemy wraz z Hospicjum Betania. Wszystkie prace stworzone przez dzieci zostaną przekazane podopiecznym placówki.
 
Czytaj
6 listopada 2023

Nasz mini przewodnik po europejskich portach

Odkryj fascynujący świat europejskich portów w naszym mini przewodniku, gdzie przedstawiamy pięć kluczowych portów, ich kulturowe znaczenie i wpływ na gospodarkę. Poznaj historię i rolę tych miejsc, które od wieków łączą Europę z resztą świata.

Czytaj
Kontenery | PKS International Cargo S.A.
26 września 2023

Rewolucja kontenerowa: innowacja, która zmieniła logistykę.

Odkryj, jak wprowadzenie kontenerów stało się przełomem w historii logistyki i transportu, przyspieszając proces dostawy, redukując koszty i umożliwiając globalny handel.

Czytaj
Agencja celna
30 sierpnia 2023

Agencja celna: czym jest i jakie ma kompetencje?

Na globalnym rynku handlowym agencje celne odgrywają kluczową rolę w transakcjach międzynarodowych. Dowiedz się, dlaczego PKS International Cargo S.A. to niezastąpiony partner w kompleksowej logistyce celnej. 

Czytaj
ZDALNA ODPRAWA CELNA
17 lutego 2023

Zdalna odprawa celna

Coraz więcej przedsiębiorców importujących czy eksportujących towary korzysta ze zdalnych odpraw celnych. Przeczytaj więcej na ten temat w nowym wpisie.

 

Czytaj
29 grudnia 2022

Kalendarz 2023 z zakazem poruszania ciężarówek

Przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wydrukowania kalendarz 2023 uwzględniający zakazy poruszania dla samochodów ciężarowych o masie dopuszczalnej powyżej 12 ton. Dodatkowo w naszych agencjach celnych dostępne są mini kalendarze w formie papierowej.
 
Czytaj
Konkurs Mikołajkowy
22 listopada 2022

Mikołaj w PKS CARGO 2022

To już kolejny rok naszej wspólnej zabawy z najmłodszymi członkami rodziny PKS International Cargo S.A. Również tym razem przygotowaliśmy dla nich upominki oraz konkurs, w którym mogą wygrać ciekawe nagrody.
 
Czytaj
27 września 2022

Kontrola sanitarno-epidemiologiczna

Importerzy sprowadzający żywność lub materiały czy wyroby przeznaczone do kontaktu z żywnością z krajów trzecich, zobowiązani są do zgłoszenia towaru do kontroli granicznej.

 

Czytaj
31 sierpnia 2022

ODPRAWY NA PRZEJŚCIACH GRANICZNYCH UKRAINA

Od 1 września do 30 listopada 2022 roku samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony będą odprawiane wyłącznie na wyznaczonych drogowych przejściach granicznych takich jak:

  • Zosin – Ustiług
  • Dołhobyczów – Uhrynów
  • Budomierz – Hruszew
  • Krościenko – Smolnica
 
 

 

Czytaj
24 sierpnia 2022

Kontrola IJHARS

Towary wprowadzane na terytorium UE z wyłączeniem Państw członkowskich EFTA wyszczególnione w wykazie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi muszą zostać poddane kontroli Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
– czym jest kontrola IJHARS?
– jaki towar podlega pod kontrolę?
– jak przebiega kontrola?
– ile wynoszą opłaty za kontrolę IJHARS?
– jakie są możliwe sankcje?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie tutaj!
 
 

 

Czytaj