PKS Cargo
B2B
strzałka
20 lutego 2024

Korzyści wynikające ze współpracy z agencją celną
KORZYŚCI WYNIKAJĄCe ZE WSPÓŁPRACY Z AGENCJĄ CELNĄ


Zapewnienie płynności w międzynarodowym handlu stanowi wyzwanie dla firm na rynku globalnym. Wybór odpowiedniego partnera w obszarze procedur celnych importowych i eksportowych ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu. Profesjonalne agencje celne, takie jak PKS International Cargo S.A., są niezastąpionymi partnerami w tej dziedzinie. 

Rola agencji celnych

Agencja celna to firma specjalizująca się w wsparciu procedur celnych, m.in. w imporcie i eksporcie. Jej celem jest ułatwienie międzynarodowego handlu, minimalizacja ryzyka i maksymalizacja efektywności poprzez zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami celnymi. Działają jako „pośrednicy” między importerami, eksporterami a organami celno-skarbowymi, przyspieszając formalności i zapewniając sprawny przepływ towarów.

korzyści agencja celna 2

Korzyści ze współpracy z agencjami celnymi:

Optymalizacja procesów: agenci celni pomogą zoptymalizować procedury importowo-eksportowe, minimalizując czas i zwiększając efektywność;

Znajomość przepisów: profesjonalne agencje celne posiadają głęboką znajomość obowiązujących przepisów, eliminując potencjalne problemy i opóźnienia w transporcie towarów;

Wsparcie eksperckie: działając jako pośrednicy, agencje celne zapewniają wsparcie specjalistów na każdym etapie procesu, od dokumentacji po finalną odprawę;

– Elastyczność i dostosowanie: agencje oferują różnorodne usługi transportowe i logistyczne, dzięki dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb klientów. Dodatkowo, często posiadają własne floty, spedycje i terminale przeładunkowe.

– Spokój i pewność: korzystając z usług renomowanej agencji celnej, firmy mogą mieć pewność, że ich operacje są zgodne z przepisami, dzięki czemu przekłada się to na stabilność i efektywność biznesową.

7 powodów, dla których warto współpracować z agencją celna PKS International Cargo S.A.: 

1. Doświadczenie i zespół ponad 150 ekspertów: nasi agenci celni posiadają obszerne doświadczenie w odprawach różnorodnych towarów, gwarantując kompleksową obsługę celno-logistyczną na najwyższym poziomie. 
2. Szybkość, efektywność, kompleksowość i bezpieczeństwo: dążymy do zapewnienia klientom szybkości, efektywności, kompleksowości oraz bezpieczeństwa w procesach celnych, gwarantując płynność i profesjonalizm.
3. Oszczędność czasu: dzięki naszym usługom, nasi klienci mogą zaoszczędzić cenny czas, który mogą przeznaczyć na rozwój swojego biznesu.
4. Zgodność z przepisami: śledzimy zmieniające się regulacje celne, wciąż podnosimy swoje kwalifikacje i dopasowujemy usługi do wymagań rynku.
5. Kompleksowość usług: oferujemy wsparcie w odprawach celnych oraz szeroki zakres dodatkowych usług, w tym magazyny czasowego składowania i operacje przeładunkowe.
6. Dostępność: posiadamy agencje celne na wszystkich głównych przejściach granicznych, umożliwiając kompleksową obsługę 24h/7 dni w tygodniu.
 
7. Zaufanie i profesjonalizm: jako wiodąca firma w Polsce, cieszymy się zaufaniem naszych klientów dzięki profesjonalizmowi, doświadczeniu i zaangażowaniu. 

Podsumowując współpraca z profesjonalną agencją celna, taką jak PKS International Cargo S.A., przynosi liczne korzyści dla przedsiębiorstw działających na rynku międzynarodowym. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach agencji celnej. Porozmawiajmy przede wszystkim o tym, jak możemy wesprzeć Twoją firmę w procesach importu i eksportu.

Facebook
Email
WhatsApp
LinkedIn