PKS Cargo
B2B
strzałka
30 stycznia 2024

Spedycja: kluczowe aspekty i korzyści ze współpracy

SPEDYCJA: KLUCZOWE ASPEKTY I KORZYŚCI ZE WSPÓŁPRACY

W dzisiejszym wpisie zgłębimy temat spedycji, czyli kluczowego ogniwa w branży TSL (transport, spedycja i logistyka). Nasi specjaliści dzielą się swoją wiedzą, aby przedstawić korzyści płynące ze współpracy ze spedycją. Zapraszamy do lektury!

Co to jest spedycja?

Spedycja to kompleksowa usługa związana z organizacją transportu i przewozem towarów z jednego punktu do drugiego. To nie tylko fizyczne przemieszczenie ładunku, ale również perfekcyjne zaplanowanie trasy, dostosowanie środka transportu oraz załatwienie wszelkich formalności związanych z przewozem.

Jak wygląda współpraca ze spedycją?

Współpraca ze spedytorami rozpoczyna się od zlecenia i jego zgłoszenia. Klient informuje nas o rodzaju ładunku, jego charakterystyce, terminach i ewentualnych wymaganiach specjalnych. Z takim kompletem informacji możemy podjąć się organizacji transportu, wybrać optymalną trasę, dograć temat z przewoźnikiem bądź zorganizować auta z naszej floty.

spedycja (2)

5 kluczowych korzyści płynących ze współpracy ze spedycją:

1. Oszczędzasz czas i swoje zasoby!

Jako przedsiębiorca możesz skoncentrować się na swojej podstawowej działalności i przekierować moce przerobowe na jej rozwój, a my w tym czasie zorganizujemy transport, ponadto załatwimy formalności celne, przeładunek a nawet magazynowanie.

2. Doświadczenie i wiedza branżowa

Ponieważ nasi specjaliści ds. transportu i spedycji posiadają szeroką wiedzę branżową oraz wieloletnie doświadczenie, gwarantujemy profesjonalne zarządzanie procesem przewozu. Takie działanie wymaga skrupulatności i efektywnego planowania, więc chętnie zajmiemy się tym od ręki.

3. Elastyczność i dostosowanie

Oddziały spedycyjne w PKS International Cargo S.A. dostosowują swoje usługi do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Bez względu na rodzaj ładunku, specyficzne wymagania, kilometry i zlecenia „na wczoraj”, zapewniamy optymalne rozwiązania transportowe i logistyczne.

4. Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Wybierając sprawdzoną firmę spedycyjną, klient ma pewność, że jego ładunek jest objęty odpowiednimi ubezpieczeniami. Bezpieczeństwo to dla nas priorytet, stawiamy również na jakość, o czym świadczy posiadany przez nas certyfikat ISO 9001.

5. Optymalizacja kosztów

Zaufana firma spedycyjna, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, potrafi zoptymalizować koszty transportu. Ścisła współpraca z siecią przewoźników oraz znajomość rynku pozwala na znalezienie najbardziej efektywnych i ekonomicznych rozwiązań.

Współpraca z firmą spedycyjną, taką jak PKS International Cargo S.A., to klucz do skutecznego i bezpiecznego przemieszczania towarów. Korzyści z korzystania z zewnętrznej spedycji są niepodważalne – oszczędność czasu, profesjonalne podejście, elastyczność, bezpieczeństwo i optymalizacja kosztów sprawiają, że wybór tej formy obsługi transportowej przynosi wymierne korzyści dla każdego przedsiębiorcy. 

Warto wiedzieć:

Jaka jest różnica między spedycją a firmą transportową?

– Firma transportowa specjalizuje się w fizycznym przemieszczaniu towarów, odpowiadając za logistykę, utrzymanie pojazdów i dostarczenie ładunku na miejsce przeznaczenia. 

– Spedytor działa jako pośrednik, organizując proces przewozu, wybierając środek transportu, i załatwiając formalności. 

– Firma transportowa jest bezpośrednio odpowiedzialna za dostarczenie towaru, podczas gdy spedytor ponosi odpowiedzialność za organizację przewozu i prawidłowe wybory logistyczne. 

– Firma transportowa jest zaangażowana w aspekty fizyczne transportu, zatrudnienie kierowców i utrzymanie floty pojazdów. 

– Spedytor skupia się na organizacyjnych i administracyjnych aspektach, nawiązując relacje zarówno z klientem, jak i przewoźnikiem. Współpraca między nimi może być synergiczna, zapewniając kompleksową obsługę logistyczną dla klientów.

Jak wybrać odpowiedną firmę spedycyjną?
– Zacznij od określenia swoich potrzeb: zidentyfikuj specyfikę ładunku, terminy dostawy i wszystkie dodatkowe warunki/wymagania;
 
– Wybierz firmę z solidnym, udokumentowanym doświadczeniem w obszarze, w którym mieści się Twoje zlecenie (ambient, chłodnia itp.);
 
– Zwróć uwagę na certyfikaty, licencje i ubezpieczenia = bezpieczeństwo to nie tylko zapewnienia!
 
– Referencje: przeczytaj opinie innych klientów, poszukaj informacji zwrotnych na temat jakości usług lub po prostu poproś o referencje u źródła;
 
– Koszty i umowa, a także elastyczność i dopasowanie: wybierz partnera, który oferuje elastyczność w podejściu i dostosowaniu się do Twoich indywidulanych potrzeb, a także zmieniających się warunków. Zapoznaj się dokładnie z umową i kosztami, pytaj kilkukrotnie o kluczowe aspekty, jeśli nie są jasno określone.

Dominika Akielaszek | 30-01-2024

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email